Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss 2007 reeglid

14. aprill - 20. august

Korraldajad: Lofo, Nagi ja looduspilt.ee

Toetajad: Timberland, Olympus, Tele2, Lenovo, Canon Overall, Photopoint, Fotoluks, Lee Filters, osta.ee, KV.ee, CV Keskus, ilm.ee, Victorinox, Pressifoto.

Meediapartnerid: Eesti Ekspress ja Eesti Päevaleht.

Peaauhinnad annab üle Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

1. Toimumisaeg

Timberland Metsiku Looduse fotokonkurss toimub ajavahemikus 14. aprill 2007 - 20. august 2007. Konkursi lõpuõhtu toimub 9. septembril, toimumise asupaiga kohta jälgi infot lofo.nagi.ee.

2. Žürii

Žürii koosseisu kuuluvad Tiit Lepp (ajakiri Cheese), Sven Začek ja Jaak Põder (ajakiri Lofo).

3. Esitamise eeldused

Iga autor tohib konkursile esitada kokku kuni 10 fotot. Fotod ei pea kategooriate lõikes ühtlaselt jaotuma. Üks foto ei saa võistelda mitmes kategoorias.

Pilte võib konkursile esitada ainult autor ise.

Pildid peavad olema tehtud Eestis ja vabas looduses. Osaleda ei tohi loomaaias või loomapargis (nt. Elistvere) tehtud fotodega.

Pilt ei tohi olla digitaalselt töödeldud, va minimaalne kontrastsuse, heleduse ja värvikorrektsioon ning teravustamine. Lubatud on pildi vähene lõikamine. Piltidel ei ole lubatud elementide kustutamine või asendamine va tolmu vms eemaldamiseks pildilt. Pilt ei tohi olla mitmest pildist kokku pandud. Ei tohi esitada ka digitaalselt kokku kleebitud panoraame. Filmile pildistatud või lõigatud panoraamid on lubatud.

Korraldajatel on õigus nõuda kõigilt auhindamisele minevate piltide autoritelt pildi originaalkaadrit enne lõpliku otsuse tegemist.

Pildil ei tohi olla kujutatud peamise objektina koduloomi (kass, koer, hamster, kanaarilind, lehm vms) ega kultuurtaimi. Erandiks on pildid, kus koduloomale lisaks on kujutatud metsloom (nt kass ja rebane vms) või koduloomad on kujutatud maastiku osana (nt lambad heinamaal vms). NB! Selle reegli vastu eksijatel eemaldatakse konkursilt KÕIK saadetud tööd.

Osaleda ei tohi konkursi korraldamisega seotud isikud.

Osaleda ei tohi teistel konkurssidel auhinnatud või äramärgitud tööd.

4. Kategooriad ja auhinnad

Timberland Metsiku Looduse fotokonkursil võistlemine toimub viies kategoorias ja kahes vanuserühmas. Vanuserühmad on: noored kuni 16 aastased (kaasa arvatud) ja täiskasvanud. Noored võivad osaleda ka täiskasvanute arvestuses, kuid sellisel juhul ei lähe nende pildid noortearvestuses arvesse.

Auhinnad

Peaauhind: 50000 krooni kätte Timberlandilt.

Noorte peaauhind: Lenovo sülearvuti väärtusega 16000 krooni.

Täiskasvanud:

A. Tele2 Elusolendi tegevuspildi auhind 10000 krooni rahas.
B. Olympuse Elusolendi portreepildi auhind 10000 krooni väärtuses Olympuse tehnikat.
C. Overalli Elusolendi keskkonnapildi auhind 10000 krooni väärtuses fototehnikat.
D. Photopointi Maastikupildi auhind 10000 krooni väärtuses fototehnikat.
E. Fotoluksi Looduse loova nägemise auhind (taimed, inimese suhe loodusega, abstraktsed kujundid) 10000 krooni väärtuses tehnikat.

Noored:

NA. Tele2 Eluolendite tegevus 5000 krooni rahas.
NB. Olympus Elusolendite portreepilt 5000 krooni väärtuses tehnikat.
NC. Overalli Elusolendi keskkonnapildi auhind 5000 krooni väärtuses fototehnikat.
ND. Photopointi Maastikupildi auhind vabal valikul National Geographic fototarbeid, väärtuses kuni 7490 krooni.
NE. Nagi Looduse loova nägemise auhind 5000 krooni rahas.

Interneti hääletuse võitja mõlemas vanuserühmas saab Nagi 24GB kettamahuga paketi ning loodusfotoajakirja Lofo aastatellimuse.

Lisaks on välja pandud tunnustusauhinnad, mis antakse välja kategooriaväliselt nii noorte kui täiskasvanute parematele mittevõitnud piltidele. Tunnustusauhindade väärtused on vahemikus 1000 - 5000 krooni ja väljapanijateks Timberland, Olympus, Victorinox, Lee Filters.

Kõikidele osalejatele annab Timberland kliendikaardi (väärtus 500 krooni).

5. Piltide formaat, märgistamine ja esitamine

Pildid tuleb esitada JPG formaadis pikema servapikkusega täpselt 3000 pikselit (noorte kategoorias 2500), vähima võimaliku pakkimisega (näiteks astmega 12 Photoshopis). Piltidel peab olema kaasas sRGB värviprofiil. Adobe RGB või mõni muu värviprofiil ei ole lubatud.

Pildid tuleb nõutud suuruses ja formaadis üles laadida lofo.nagi.ee lehel olevat veebivormi kasutades. Pildid võib saata ka CD-l aadressil Nagi OÜ, Mustamäe tee 4, Tallinn 10621 (palun CD korralikult pakkida ja soovi korral saata see tähitud postiga, et vältida postiteekonnal kahjustumist). Posti teel saadetud pildid peavad kandma mitte hilisemat kui 15. augusti postitemplit. Pilte ei või esitada paberil ega slaididena.

Fotode saatmisel veebivormi kasutades tuleb esitada oma korrektsed andmed: nimi, telefon, vanus ja e-posti aadress. Kõigile piltidele tuleb lisada pealkiri ehk pildi nimi, soovi korral võib lisada pildi kirjelduse.

CD-l esitatavad pildid tuleb märgistada vastava kategooria tähisega ja pildi nimega. Nt B_rebane.jpg . NB! Faili nimi ei tohi sisaldada autori nime ega mingit viidet autorile! Plaadil saadetud piltidega peavad kaasas olema autori kontaktandmed: Nimi, telefon, vanus, e-posti aadress, soovitavalt ka postiaadress.

6. Õigused korraldajatel ja toetajatel

Korraldajatel on õigus tasuta kasutada auhinnatud tõid konkursist teavitavatel ja edendavatel eesmärkidel näitustel, konkursikogumikes ja meediaväljaannetes koos autori nime äratoomisega. Lisaks kuuluvad kõik konkursile saadetud tööd avalikustamisele konkursi internetikeskkonnas. Avaldamisele ei kuulu selgelt tehniliste puudustega ja teemavälised pildid.

Toetajatel on õigus tasuta kasutada auhinnatud tõid Eesti piires trükimeedias (kalender, reklaam vms) koos autori nime äratoomisega.

Auhindamata tööde kasutamine on lubatud ainult autoriga eraldi kokkuleppimisel.

Korraldajad jätavad endale õiguse konkursi käigus reeglite täpsustamiseks ja täiendamiseks.

Auhind 50 000 katte

Peaauhinnad annab üle Eesti Vabariigi kultuuriminister Laine Jänes